Skip to content

Reakcje krzyżowo-reaktywnych przeciwciał na wirusa grypy pandemicznej H1N1 z 2009 roku ad 6

2 lata ago

495 words

Jednakże, w przeciwieństwie do naszych wyników, nie wykryto znaczącego reaktywnego krzyżowo przeciwciała u osobników urodzonych po roku 1920. Różnice między tymi dwoma badaniami mogą odzwierciedlać różnice w metodologii lub wskaźnikach pokrycia szczepienia u starszych osób dorosłych, w tym przyjęcie szczepionki przeciwko świńskiej grypie z 1976 r. starsze osoby dorosłe w Stanach Zjednoczonych. Podobnie, ogólnie zwiększone miana pre-szczepienia przeciw H1N1 z 2009 roku, które obserwowaliśmy u osób starszych w Stanach Zjednoczonych, w porównaniu z ich europejskimi odpowiednikami, mogą odzwierciedlać podobne różnice w historii szczepień przeciwko grypie (Tabela 1). Gruntowanie przez wcześniejsze naturalne zakażenie ludzkimi wirusami H1N1 u dorosłych, którzy byli immunizowani szczepionką przeciw wirusowi A / NJ / 76 (H1N1) pochodzącą od świń, prawdopodobnie przyczyniło się do zaobserwowanej reakcji reaktywnego reagowania krzyżowego przeciwko H1N1 w 2009 roku. Próbki surowicy od małej liczby dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat, które nie były wcześniej narażone na wirusa H1N1 i które otrzymały dwie dawki (40 do 200 jednostek aglutynujących komórki kurze) szczepionki A / NJ / 76 miał tylko nieznacznie reaktywne krzyżowo przeciwciała przeciwko H1N1 2009. (Tylko 2 z 10 osobników miało serokonwersję z miana przeciwciał mikroneutralizacyjnych 40 lub więcej przeciwko H1N1 2009, chociaż wszystkie 10 dzieci miało serokonwersję do przeciwciał przeciwko wirusowi A / NJ / 76). Możliwe jest, że resztkowe przeciwciało, które zostało wywołane przez A Szczepionka / NJ / 76 dorosłych może przyczynić się do obserwowanej reakcji reaktywnego reagowania krzyżowego u niektórych osób starszych.
W reprezentatywnej proporcji pacjentów z USA z potwierdzoną laboratoryjnie infekcją H1N1 2009, dla których wiek był znany, około 79% przypadków dotyczyło osób w wieku poniżej 30 lat, podczas gdy tylko 2% potwierdzonych przypadków stwierdzono u osób, które były powyżej 60 lat. Dlatego rozkład wieku potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń H1N1 2009 jest zgodny z obserwowanym brakiem wcześniej istniejących przeciwciał u dzieci i dorosłych i sugeruje jedną z przyczyn, dla których starsze osoby dorosłe stanowią niewielki odsetek zgłoszonych przypadków: odpowiedzi krzyżowe reaktywne mogą zapewnić ochronę przed choroby w tej grupie wiekowej. Chociaż ocenialiśmy jedynie neutralizujące przeciwciało przeciwko hemaglutyninie H1N1 z 2009 r., Możliwe jest, że heterotypowa odporność na grypę z przeciwciała przeciwko neuraminidazie lub odpowiedzi komórkowe na wysoce konserwatywne wirusowe epitopy może również przyczyniać się do widocznego efektu ochronnego u starszych osób. 27 Inna możliwość jest taka, że 2009 H1N1 jeszcze nie rozprzestrzenił się na tę starszą grupę wiekową z populacji, które nie mają przeciwciał reaktywnych krzyżowo.
Pozostaje jasne, że optymalna ochrona przeciwko H1N1 2009 u osób w każdym wieku zostanie osiągnięta dzięki opracowaniu szczepionki pandemicznej specyficznej dla szczepu. Niezależnie od tego, czy potrzebny jest schemat dawek szczepionki jednodawkowej lub dwudawkowej, aby odpowiednio immunizować różne grupy wiekowe i czy zastosowanie adiuwantów zwiększy odpowiedź immunologiczną przeciwko H1N1 2009, jeśli pojawią się dryfujące szczepy lub dostarczą korzyści zmniejszających dawkę, ostatecznie zostanie ustalone przez wyniki trwających obecnie badań klinicznych.
[patrz też: ahojhome, zdrofit kasprzaka, engystol opinie ]

0 thoughts on “Reakcje krzyżowo-reaktywnych przeciwciał na wirusa grypy pandemicznej H1N1 z 2009 roku ad 6”

Powiązane tematy z artykułem: ahojhome engystol opinie zdrofit kasprzaka